A svájci FIBA Open szerepelt a 3X3-as női, egyesített kosárlabda csapatunk

Nagyot küzdött és tisztesen helytállt női egyesített kosárlabda csapatunk a svájci FIBA Open Speciális Olimpia 3X3 egyesített kosárlabda tornán, június 20-án és 21-én.

Barabás Krisztián edző információi olvashatóak, alább:

„Szombat hajnalban indultunk a bécsi reptérre. Miesben, a délután folyamán 3 mérkőzésünk volt a szabadtéri pályákon. 16 csapatot hívtak a tornára és 15 együttes el is fogadta meghívást. Játszottunk a belga, a kínai és a bolgár gárdával. Mint egyetlen női csapat, nem vallottunk szégyent. Elismerően nyilatkoztak rólunk a pályafelügyelők és ellenfeleink edzői, játékosai is. Amikor beléptünk a FIBA központjába, akkor vettük észre, hogy az esemény egyik arca Fonnyadt Fanni lett. A szervezők hamar észrevették örömünket és azonnal jöttek fényképezték és egy interjút is készítettek vele. Másnap reggel Izland volt a következő ellenfelünk. Szoros mérkőzésen maradtunk alul, de a lányok ismét mindent megtettek a tisztes helytállásért. SO játékosaink – Györkös Annabella, Fonyadt Fanni, Horváth Roxána – a +35 fokos hőségben is mindent megtettek a pályán és a pályán kívül is, hogy méltók legyenek a magyar és a nemzetközi SO szellemiségéhez. Az eredményhirdetésen megkaptuk a részvételt igazoló okleveleket és elkészültek a közös fotók is. A partnerjátékosaink – Kalamár Petra, Lóránt Zsanka – maximálisan segítették SO játékosainkat, igazi vezérek voltak.” 

SO játékosok: 

Fonyadt Fanni (Kőszegi SE) 

Horváth Roxána (Soproni Doborjáni DSE)

Györkös Annabella (Ivánc Mocorgó KSZSE)

Partnerjátékosok: 

Lóránt Zsanka Maja (Hársfa Egyesület Körmend)

Kalamár Petra (Hársfa Egyesület Körmend)

Edzők:

Molnár Csaba, Barabás Krisztián

Scroll to Top