A visszaszámlálás elkezdődött.
Kevesebb, mint 500 NAP múlva elrajtol a 2027-es Speciális Olimpia Nyári Világjátékok sorozata, a chilei Santiagóban!
A speciális olimpikonok legnagyobb világeseményén, a sport felejthetetlen globális ünnepén 170 ország több mint 6000 sportolója gyűlik majd össze, hogy versenyezzen.
A Győztesek Világának mezőnyében a MAGYAR DELEGÁCIÓ is ott lesz.
2027 októberében Dél-Amerikában, Santiago városában rendezik meg a Speciális Olimpia Nyári Világjátékokat az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott sportolók számára.
A Magyar Speciális Olimpia Szövetség célja, hogy a magyar sportolók minél nagyobb létszámban tudjanak szerepelni és versenyezni a globális világeseményen. A latin-amerikai térség először ad otthont a speciális olimpikonok világjátékainak, amelyen 8000 önkéntes segít majd.
